لذت گردش در ۵ مکان گردشگری اطراف تهران

طبیعت گردی و تماشای طبیعت زیبا در فصل های مختلف سال، یکی از لذت های محبوب و فراموش نشدنی بسیاری از ماست.

0

طبیعت گردی و تماشای طبیعت زیبا در فصل های مختلف سال، یکی از لذت های محبوب و فراموش نشدنی بسیاری از ماست.

تماشای درختان زیبا و طبیعت بکر و قدم زدن در مسیرهای پیاده روی و یا طی مسافت هایی با ماشین به همراه داشتن تجهیزات گردشگری بسیار رؤیایی و آرام بخش است. طبیعت در هر فصلش جذابیت های مخصوص به خود را دارد و در هر شرایط آب و هوایی می توانیم از دیدن مناظر بکر و زیبا لذت ببریم.

در این مقاله قصد داریم ۵ مکان اطراف تهران را که به سادگی و در کوتاه ترین زمان ممکن به آنها برسیم، با هم می خوانیم.

  • روستای فشند (یا پشند)

اولین مکان پیشنهادی ما روستای فشند در ۷۵ کیلومتری غرب تهران و در شمال شهر هشتگرد است. این روستا در دامنه رشته کوه های البرز واقع شده که منطقه طالقان نیز در شمال آن رشته کوه ها قرار دارد.

سفری یک روزه در این روستای زیبا و دیدن باغ های مختلف آلبالو و گیلاس و قدم زدن و تماشای مزرعه های کشت گندم و جو در هر فصلی از سال قابل توجه است.

  • روستای ایگل

این روستا یکی از روستاهای کوهستانی رودبار قصران در شهرستان شمیران است و دارای دشت های بزرگ و سرسبز  ، آبشار هفت حوض و رودخانه و باغ های بسیار است.

  • روستای آبنیک

این روستا هم از توابع رودبار قصران و شهرستان شمیران است که در دوازده کیلومتری فشم قرار گرفته و یکی از جاذبه های آن آبشار یخی می باشد که در پاییز و زمستان بسیار دیدنی است و کوه معروف جانستان و یک چشمه گوارا که از آن سرچشمه می گیرد و به علت آب و هوای سردش مناسب برای گردشگری در فصول بهار و تابستان است.

در مرکز این روستا رودخانه کلارود قرار دارد که افراد محلی به آن آبنیک می گویند که از کوه های جانستان سرچشمه می گیرد.

  • روستای خور

 

  • روستای آغشت

ارسال یک پاسخ