چطور یک لباس ورزشی با کیفیت و مناسب انتخاب کنیم

در این مقاله قرن مهارت با اصول کلی انتخاب و خرید یک لباس ورزشی مناسب آشنا می شوید.

0

 

در این مقاله قرن مهارت با اصول کلی انتخاب و خرید یک لباس ورزشی مناسب آشنا می شوید.

  • لباس سبک و نرم: لباسی را انتخاب کنید که سبک بوده و در حین تمرین و ورزش بار اضافه ای بر بدنتان نباشد و در آن احساس راحتی داشته باشید.
  • لباس نرم و رطوبت گیر: لباسی را انتخاب کنید که جاذب رطوبت و تعریق بدن باشد و مشکلات پوستی ایجاد نکند. انتخاب لباس نخی باعث می شود تا به پوست شما آسیبی نرسد و رطوبت تعریق حین ورزش را جذب کرده و در نتیجه از پوست شما محافظت می کند. درست است که لباسهای الیاف مصنوعی ماندگاری بیشتری دارند اما سلامتی شما در درجه اول قرار دارد.
  • اندام شما را زیباتر جلوه دهد و فیت تن تان باشد: درست است که ما شما را به پوشیدن لباسی از جنس نخ یا پنبه توصیه می کنیم اما این موضوع نباید باعث شود تا لباس انتخابی تان بر تن شما ننشیند و و بدقواره تان کند. لباسی را انتخاب کنید که آستری از جنس نخ یا الیاف طبیعی داشته باشد و لایه بیرونی اش از الیاف مصنوعی یا پلی استر باشد.
  • انتخاب لباس با توجه به دما و رطوبت سالن یا مکان انتخابی شما: شرایط دمایی مکان ورزشی شما و یا آب و هوای منطقه هم باید ملاک انتخاب شما باشد. مثلاً اگر در آب و هوایی گرم و خشک و یا در تابستان ورزش می کنید و یا طبع گرمی دارید، لباس نازکتر و اگر طبع سردی دارید در منطقه ای سردسیر و یا در فصل های پاییز و زمستان ورزش می کنید بهتر است لباس شما تا اندازه ای ضخیم تر باشد. رعایت این نکته بسیار مهم است چون مثلاً اگر دمای بدن در حین ورزش بیش از حد افزایش یابد، خطراتی را برای سلامت شما به همراه دارد و یا اگر سرما یا دمای بدن افزایش یابد، ممکن است باعث انقباض و خشکی ماهیچه ها شود.
  • انتخاب لباس با توجه به نوع ورزش شما: اگر از هر ورزشکاران حرفه ای در هر رشته ای بپرسید، به شما خواهند گفت که هر ورزشی که هر ورزشی لباس مخصوص به خود را دارد. مثلاً در ورزش های سنگین مثل ایروبیک، یوگا و پیلاتس، بهتر است لباسی از نوع پارچه کشی و قابل انعطاف به اسم اسپندکس انتخاب کنید که رطوبت را به سرعت جذب می کند. این جنس پارچه به خاطر انعطاف پذیری خود باعث می شود که در حین انجام حرکات کششی در آن احساس راحتی کنید.

 

 

 

ارسال یک پاسخ