Blog

طراحی یک کتاب الکترونیکی زیبا [نرم افزار ایندیزاین]+ تولید کتاب الکترونیکی

ایندیزاین نرم افزار طراحی کتاب های الکترونیکی و مجلات جذاب است.ا گر تا به حال از این نرم افزار استفاده نکرده اید شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چرا باید از این برنامه و ابزارهایش استفاده کنیم؟ یا اینکه چرا باید از بین این همه نرم افزارهای مختلف با تنوع بسیار زیاد ابزارهایشان مثل فتوشاپ یا ایلاستریتور، ایندیزاین را انتخاب کنیم؟

در این مقاله با نرم افزار ایندیزاین که یکی از بهترین و خلاقانه ترین نرم خرید از من و محتوا موجود است، آشنا می شویم و فواید ترکیب آن با نرم افزارهای دیگر شرکت Adobe  را برای ساخت یک پروژه حرفه ای محتوایی یاد می گیریم.

این همه نرم افزار … چرا ایندیزاین؟

یکی از نرم افزارهای شرکت Adobe برای کمک به صنعت چاپ کاغذی و آنلاین، نرم افزار InDesign است. این نرم افزار برای طراحی تخصصی بروشورها، سربرگ ها ،کتاب ها و مجلات آنلاین و چاپی کاربرد دارد.

شرکت ادوبی، پادشاه نرم افزارهای طراحی است و طیف وسیعی از نرم افزارها را همراه با ابزارهایی بسیار کاربردی و حرفه ای ارائه می کند که در هماهنگی با هم به افراد و طراحان گرافیک در بدست آوردن نتایج حرفه ای از کارشان کمک می کند. به بیان دیگر، ابزارهای دیگر Adobe  ایندیزاین را پشتیبانی می کنند و به آسانی می توانند در کنار هم به کار بیایند. مثلاً از فتوشاپ برای ویرایش تصاویری که می خواهیم در ایندیزاین قرار دهیم، استفاده می کنیم. در ایلاستریتور،  وکتورهایی را طراحی می کنیم و با grid  به سرعت میان منابع تصویری دیگر ارتباط برقرار می کنیم. در اصل همه  این ها یک شبکه پشتیبانی را می سازند.

یک راز بزرگ وجود دارد که طراحان کمی به شما خواهند گفت اما بسیاری از طراحان آن را می دانند. آن راز این است که “همه آنچه شما برای طراحی حرفه ای نیاز دارید، ایندیزاین است”.

همه کارهایی را که در فتوشاپ و ایلاستریتور برای ساختن تصاویر و طرح های زیبا نیاز دارید، به شکل معمولی و ساده می توانید در ایندیزاین انجام بدهید. اگر نیاز دارید که صفحاتی از ترکیب متن، تصاویر و رنگ های فوق العاده بسازید، می توانید به سادگی از ایندیزاین استفاده کنید.

اگر می خواهید روی کیفیت متن و تایپوگرافی تمرکز کنید و کنترل بیشتری  روی طراحی و متن داشته باشید،  -ایندیزاین دوست جدید شماست – که با استفاده از آن می توانید در ساختن ترکیبات زیبای طرح ، شکل و متن خلاقیت زیادی به کار ببندید.

ایندیزاین دقیقاً مثل داشتن یک خودکار و جعبه مداد رنگی در دستان شما و یک میز کار طراحی در جلوی شماست یک میز کار قابل انعطاف که شما می توانید با شکل ها و چیدمان های مختلف به آسانی بازی کنید. و همه این ها دلایل فوق العاده بودن ایندیزاین هستند.

حالا شاید بگویید که با این توضیحات، تنها نرم افزاری که من باید استفاده کنم، ایندیزاین است.نه، این دقیقاً آن چیزی نیست که از نتیجه گیری این مقاله بدست آمد و اینکه ما از شما نمی خواهیم بقیه نرم افزارهایتان را حذف کنید. فقط برایتان توضیح دادیم که ایندیزاین یک اپلیکیشن چندوجهی و متنوع در دسته ادوبی ها است و شما می توانید کارهای بسیار زیادی را ب آن انجام بدهید و مخصوصاً اگر شما در حال طراحی چیدمان هایی برای چاپ دیجیتال یا آنلاین هستید، اینذیزاین کمک شماست.

۷ ویژگی حرفه ای ایندیزاین:

  1. قابلیت استفاده از فایل های Word و  pdf بصورت پیش زمینه

شما با استفاده از ایندیزاین می توانید کتاب یا مقالات خود را علاوه بر متن گیرا، به بهترین شکل طراحی کنید و به دو صورت آنلاین و چاپی آنها را منتشر کنید و ترکیب زیبایی از متن، تصویر و نام و لوگوی برندتان بسازید، صفحه بندی کنید و با ورودی Word یک خروجیpdf  بگیرید. که ترکیب متن و گرافیک در کنار هم باعث ترغیب و علاقه مندی افراد به خواندن کتاب های شما می شوند.

در قرن مهارت، قرنی که محتوای آنلاین و حرفه ای حرف اول را می زند، با یادگیری ایندیزاین می توانید هم صاحب کسب و کار شخصی خود باشید و هم به کسب و کارهای دیگر کمک کنید.

اگر دوست دارید که نمونه یک کتاب الکترونیک که با ایندیزاین طراحی شده است را ببینید، روی لینک زیر کلیک کنید.

(لینک)

در طراحی همه کتاب های الکترونیکی سایت قرن مهارت از ایندیزاین استفاده شده است.

  1. سازگاری با نرم افزارهای فلش، آکروبات، ایلاسترتور و فتوشاپ
  2. قابلیت کار پیشرفته با متن و انجام عملیات مختلف روی آن
  3. امکان قالب بندی متون و طراحی ها به شکل فرمت Xml
  4. امکان استفاده از جلوه های مولتی مدیا
  5. امکان ارائه خروجی کتاب الکترونیکی بصورت فرمت PDF و SWF
  6. پشتیبانی کامل از زبان فارسی

 

اشتراک گذاری:

مطالب زیر را حتما مطالعه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

چطور میتونم کمکتون کنم؟