۱۰ اصل مهم در کپشن نویسی

کپشن

کپشن متنی است که در زیر یک پست اینستاگرامی نمایش داده می شود و می تواند تا ۲۲۰۰ کاراکتر (شامل متن و ایموجی ها)، و      حداکثر ۳۰ هشتگ (#) داشته باشد.

یک کپشن عالی در اینستاگرام شخصیت برند شما را نشان می دهد، مخاطبانتان را سرگرم می کند و یا آنها را وادار به اقدام میکند. اما با اصولی همراه است که عبارتند از:

مخاطب خود را بشناسید

اطلاعات جمعیتی اینستاگرام به ما نشان می دهد که این پلتفرم توسط عموم مردم استفاده می شود و در بین زنان کمی محبوب تر از مردان است. هرچه مخاطبان خود را بهتر بشناسید، راحت تر می توانید استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود را متناسب با نیازها و انتظارات آنها تنظیم کنید.

شخصیت و لحن برند خودتان را مشخص کنید

به طور کلی، کاربران اینستاگرام انتظار لحن رسمی یا جدی را ندارند (البته این به صنعت و مخاطب بستگی دارد)، اما شما باید سعی کنید همه چیز را سبک نگه دارید، در صورت لزوم از شوخ طبعی استفاده کنید و شخصیت خودتان را نشان دهید.

طول متن کپشن را در نظر بگیرید

به یاد داشته باشید که بیشتر افراد از طریق فیدهای اینستاگرام خود با سرعت زیاد عبور می کنند. اگر شک دارید که عنوان شما باید چه مدت طول بکشد، آن را مختصر نگه دارید.

برای پست های فید شده، فقط دو خط اول یک عنوان نمایش داده می شود. برای کپشن های بیشتر از دو خط، کاربران برای خواندن کل مطلب باید روی «بیشتر» کلیک کنند.

اگر می خواهید تمام عنوان شما نمایش داده شود، اینستاگرام توصیه می کند از ۱۲۵ کاراکتر یا کمتر استفاده نمایید.

مهمترین کلمات را در ابتدای عنوان قرار دهید

یادآوری: (کپشن ها در فید کاربران پس از چند سطر متن قطع می شوند)، بنابراین باید فوراً نکته اصلی خود را بیان کنید. خواننده را مجذوب کنید و به آنها دلیلی بدهید تا روی «بیشتر» کلیک کنند.

مشارکت را با فراخوان عمل ترغیب کنید

با دعوت از کاربران برای اظهار نظر، تگ کردن یا اشتراک گذاری با دوستان خود، یا ذخیره کردن پست، آنها را به مشارکت وا دارید.

مثلاً: یک مسابقه جایزه دار بین کاربرانی که کامنت می گذارند، برگزار کنید…

 

از هشتگ استفاده کنید، اما عاقلانه استفاده کنید

از هشتگ هایی استفاده کنید که مربوط به مخاطبان پست و هدف شما باشند و از تعداد زیادی استفاده نکنید که خواندن کپشن را دشوار  می کند. به هیچ وجه هشتگ را در کپشن قرار ندهید!

» یا زیر کپشن بگذارید (با فاصله)

» یا در کامنت بگذارید (بلافاصله بعد از انتشار پست)

با یک mention فریاد بزنید!

آیا پست شما به کاربران دیگری در اینستاگرام اشاره میکند؟

نام کاربری آنها را در کپشن با @ درج کنید. (مثلاً:@gharnemaharat )

با ذکر یک کاربر دیگر در عنوان ، آن کاربر – و احتمالاً برخی از فالوورهای آنها – را به اظهار نظر، لایک یا به اشتراک گذاری مطالب خود مجبور خواهید کرد.

از به کار بردن ایموجی ها نترسید!

آیا ایموجی ها برای استفاده در کپشن اینستاگرام مناسب هستند؟

ایموجی ها به جلب توجه خواننده کمک می کنند و یک راه عالی برای اضافه کردن شخصیت به برند هستند. ایموجی همچنین می تواند در کنار کلمات قرار بگیرد و کپشن شما را کوتاه و سرگرم کننده نگه دارد.

سعی کنید از نقل قول ها استفاده کنید

نه به صورت کلیشه ای، بلکه موارد خاص که برای پست هستند. شاید این یک نقل قول از کسی باشد که عکس را گرفته است، یا نقل قول از شخصی برجسته در پست باشد…

سؤالی را مطرح کنید

یکی از ساده ترین راه ها برای گرفتن نظرات بیشتر در مورد پست شما سؤال پرسیدن از کاربران است. این می تواند یک سؤال باز یا چند گزینه ای باشد. همچنین می توانید از توصیف برای دریافت نکات یا توصیه های مخاطبان استفاده کنید.

 

 

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید